حمل و نقل دریایی

حمل و نقل دریایی چیست؟

حمل و نقل دریایی یا مشخصا حمل و نقل از طریق آب، حمل و نقلی است که از طریق آن مسافران ، کالاها، محموله ها از مبدا به مقصد به واسطه آب انتقال میابند. حمل و نقل بار از طریق دریا در طول تاریخ ثبت شده و به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. ظهور حمل و نقل هوایی و هواپیما ها از اهمیت سفر دریایی برای مسافران کاسته است. اگرچه هنوز هم برای مسافرت های کوتاه مدت و تفریحی به کار میرود. حمل و ترانزیت دریایی ارزان تر از حمل و نقل هوایی است.

پیشنهاد میکنیم اگر دقیقا تمامی حمل و نقل ها را نمیشناسید و نمیدانید که کدام یک بهتر است و هر کدام چه مزایا و معایبی دارد؛ ابتدا مقاله حمل و نقل چیست و انواع آن را مطالعه کنید.

حمل و نقل دریایی با هر مسافتی توسط قایق یا کشتی، از طریق اقیانوس و دریاچه ها و یا رودخانه ها انجام میگیرد؛ و معمولا برای اهداف تجاری ، تفریحی ​​یا نظامی است. امروزه حمل و نقل دریایی داخلی کم تر مورد توجه قرار گرفته است تا حمل و نقل دریایی بین المللی.

خدمات حمل و نقل دریایی بانی راه توس

حمل-و-نقل-دریایی

ارسال بار و باربری به صورت ترکیبی از حمل و نقل دریایی، حمل و نقل جاده ای و حمل و نقل ریلی می باشد که مناطق مختلف دنیا را به هم متصل می کند. مهم ترین بنادر برای واردات، صادرات و ترانزیت کالا بندر عباس، بندر امام خمینی، بندر بوشهر و بندر چابهار در جنوب کشور و انزلی، نوشهر، امیرآباد، و نکاء در شمال کشور می باشد. ما خدمات ریلی از بنادر بندر عباس و امیرآباد به مقصد نهایی را نیز ارائه می دهیم.

حمل و نقل فرآورد های نفتی و روغن پایه و کاربیت و گاز lpg با کشتی های 2500 و 5000 تنی تانکر دار از مبدا بندر ترکمن باشی به مقاصد بندر انزلی یا امیر اباد یا فریدون کنار و سپس ترانزیت به مقاصد مختلف مانند : عراق و افغانستان و … انجام میشود.

حمل و نقل دریایی برای کشتیرانی کانتینر از بنادر ایران :

بندر عباس به بنادر مختلف در سرتاسر دنیا و بلعکس در کانتینر های COC و SOC
بندر چابهار به پاکستان در کانتینر های COC و SOC
از بندر های انزلی، نوشهر، نکاء، و امیرآباد به آکتائو، قزاقستان، آستاراخان و ماخاچ قلعه در کانتینر های SOC و COS

همین حالا کالای خود را از طریق دریا به تمام نقاط دنیا بفرستید.

مزایا و معایب حمل و نقل دریایی

اگر تجارت شما نیاز به حمل مقادیر زیادی داشته باشد و از طرفی الزامی بر تحویل سریع آن به مقصد وجود ندارد ، حمل و نقل از طریق دریا می تواند گزینهی مناسبی برای شکا باشد. برای اینکه بهترین و دقیق ترین موقعیت را برای حمل کالایتان انتخاب کنید باید مزایا و معایب تمامی انواع حمل و نقل ها را به دقت ارزیابی کنید.

مزایای حمل کالا با دریا

  • شما می توانید حجم زیادی کالا یا جنس را با هزینه کم حمل کنید. (یک فورواردر خوب و قابل اطمینان می تواند محموله های شما را به صورت حمل دریایی با قیمت بسیار مناسب برایتان جا به جا کند. به این منظور کافیست با شماره +989398273637 در ارتباط باشید.)
  • با استفاده از کانتینرهای حمل و نقل دریایی میتوان حجم زیادی کالا یا جنس را جا به جا کرد. درحالیکه حمل و نقل از طریق جاده یا راه آهن به این اندازه وسعت برای حجم کالا ندارند.

معایب حمل کالا با دریا

  • حمل و نقل از طریق دریا می تواند کندتر از سایر حالت های حمل و نقل باشد و آب و هوای نامساعد باعث تأخیر بیشتر می شود.
  • مسیرها و جداول زمانی معمولاً انعطاف پذیر نیستند.
  • ردیابی پیشرفت کالاهای شما دشوار است.
  • ممکن است برای رسیدن به مقصد نهایی به حمل و نقل زمینی نیاز شود. ( اگر مقصد جای خاصی باشد )

انواع بار در حمل و نقل دریایی

هر محصولی به بسته بندی خاص خود نیاز دارد. ما در اینجا به پنج نوع بار متفاوت میپردازیم:

  • محموله کانتینر
  • فله مایع
  • فله خشک

انواع-بار-در-حمل-و-نقل-دریایی

کانتینر

کانتینر ها بهترین راه برای حمل محصولاتی مانند: اسباب بازی ، تلویزیون و کلا لوازم برقی یا لباس ، گوشت و مواد غذایی یا کامپیوتر و بسیاری از محصولات مشابه هستند.

کانتینر ها توانایی حمل در مقادیر زیاد را دارا میباشند. یک کانتینر بیست فوت می تواند 300 چرخ خیاطی یا 3000 کامپیوتر یا 1.000.000 مداد را در خود جا دهد! و خوبی آن این است که کالا ها توسط دیواره های فلزی کانتینر در برابر آسیب ها محافظت می شوند.

اندازه تمامی کانتینرها ثابت و استاندارد است. این موضوع یک مزیت عمده دارد که باعث میشود استفاده از کانتینرها در کشتی های دریایی ، کامیون ها ، کشتی های داخلی و واگن های قطار صورت گیرد و مشکلی بابت اندازه پیش نیاید.

فله مایع

برای حمل فله مایه نیاز به کشتی های مخصوص ( تانکر دار ) است که روغن خام ، بنزین ، مازوت ، روغن های گیاهی و تمام محصولات مایع را با تانکرهای بزرگ یا از طریق خط لوله به مقصد بعدی منتقل می کنند.

فله خشک

برای حمل بار فله خشک مانند غلات ، ذغال سنگ ، سنگ آهن ، سیمان ، شکر ، نمک و شن و ماسه نیز باید از کشتی های مخصوص که دارای انبار های قیف مانند برای ریختن بار فله خشک هستند، استفاده شود.

سوالات متداول

آیا شرکت شما از ابتدا تا انتها پشتیبان مشتری خواهد بود و به او در انجام این فرآیند کمک خواهد کرد ؟

بله کاملا شرکت بانی راه توس به طور کامل پاسخگو و پشتیبان شما خواهد بود و از ابتدا تا انتها مراحل پیشرفت کالای شما را رصد و به شما اطلاع خواهد داد.

قیمت حمل و نقل دریایی چقدر است ؟

قیمت حمل کالا با توجه به نرخ ارز متفاوت است که بهتر است برای استعلام قیمت با شرکت تماس بگیرید.

نمیدانم از کدام نوع حمل و نقل استفاده کنم ؟

کافیست از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان با تماس حاصل کنید سپس کارشناسان ما شما را برای انتخاب نوع باربری خود راهنمایی خواهند کرد.

چقدر طول میکشد تا کالایم به مقصد برسد؟

با توجه به اینکه حمل دریایی نسبت به دیگر حمل و نقل ها طولانی تر است زمانی حدود یک الی یک و نیم ماه طول خواهد کشید.

برای دریافت آخرین قیمت و تعرفه حمل و نقل دریایی کلیک کنید